ניתוחי השמנה (ניתוחים בריאטריים)

ניתוחי השמנה – קיצור קיבה וניתוחים בריאטריים נוספים

השמנת יתר מסייעת להיווצרות מחלות ותופעות לוואי בלתי רצויות כגון סוכרת, יתר לחץ דם וכולסטרול. ניתוח קיצור קיבה הוא אחת הדרכים להתמודדות עם השמנת יתר. מדובר בטיפול שמוצע אך ורק במקרים שבהם ההשמנה טומנת בחובה סיכון של ממש לבריאותו של המטופל.

מדד מסת הגוף (BMI) – מה זה ומה זה אומר

מדד BMI הוא החישוב של משקל הגוף (בקילוגרם), חלקי הגובה (במטרים) בריבוע. על פי החישוב הזה, BMI של אדם השוקל 80 ק"ג וגובהו 1.70 מטרים, יהיה 27.682. התוצאה הסבירה נעה בין 18.5 לבין 24.9. מעל 25 מדובר בעודף משקל. מי שיחס BMI שלו עולה על 30 הוא אדם המוגדר כהשמנת יתר. מי שהיחס שלו הוא מתחת ל18.5, נחשב רזה מדיי.


Printסוגים שונים של ניתוחים בריאטריים

ישנם מספר סוגים של ניתוחים בריאטריים. המטרה של כולם היא לסייע למטופל להפחית את צריכת המזון שלו. להלן מספר ניתוחי השמנה אפשריים:

קיצור קיבה באמצעות טבעת מתכווננת: מדובר בהשתלה של טבעת מתכווננת מסיליקון. הטבעת חובקת את הקיבה כאילו הייתה שקית ניילון ומשאירה רק חלק קטן של הקיבה פנוי לעיכול מזון. כיון שכך, מתפתחת אצל המטופל הרגשת שובע כבר אחרי שאכל כמות קטנה של מזון. אפשר לכונן את הטבעת הזאת, להגדיל או להקטין את שטח הקיבה ואת כמות המזון שניתן להכניס לשם. הפחתת המשקל אחרי הניתוח היא שיטתית. ניתן להוריד בשיטה הזאת עד 50% מהמשקל.

 קיצור קיבה באמצעות שרוול קיבה: מדובר בניתוח שבו יוצרים שרוול קיבה, המפחית באופן משמעותי את יכולת קליטת המזון שלה. ניתוח כזה מביא לירידה של עד שבעים אחוזים מהמשקל העודף (לא מהמשקל הכללי!!!).

שני הניתוחים שנסקרו כאן הם רק חלק מטיפולים אפשריים לטיפול בהשמנת יתר חולנית. שני ניתוחים אפשריים נוספים הם מעקף קיבה ומעקף תריסריון. כל הניתוחים כאמור מחייבים גם שינויים בהרגלי צריכת המזון של המטופל.

אם יש לך רצון להפחית במשקל ומתקיימים אצלך התנאים המאפשרים ניתוח בריאטרי, הגעת למקום הנכון. המומחים שלנו יבחנו את המצב ויסייעו לך בבחירת הטיפול המתאים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון לקראת גוף רזה יותר ובריא יותר.

 

לזימון תורים חייגו: 072-2160898 | לייעוץ חייגו: 052-9126906 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: