קיצור קיבה

ניתוחי קיבה וההשפעה שלהם על הבריאות

הקשר בין השמנת יתר והתפתחות מחלות שונות הוכח זה מכבר. מי שמדד מסת הגוף שלו ((BMI הוא גבוה, הוא בעל סיכויים מצוינים לפתח מחלות ותופעות לוואי קשות. עם אלה ניתן למנות את מחלת הסוכרת, שממנה סובלים בשישה אחוזים מאזרחי ישראל. גם עלייה מסוכנת בלחץ הדם, עלייה בשומנים בדם ובכולסטרול הם בדרך כלל תוצאה ישירה של השמנת יתר חמורה.

20150428_160150ניתוחי קיבה קיימים והיעילות שלהם

אם המטופל עושה ניסיונות לרזות אבל  איננו מצליח ואם ה-BMI שלו הוא 40 ומעלה ( או 35 ומעלה בנוכחות מחלות נלוות), ישנו סיכוי סביר שהרופאים יאפשרו לו לבצע את אחד מניתוחי הקיבה הקיימים במטרה לרזות. ישנם ארבעה סוגים של ניתוחי קיבה, כאשר המטרה המשותפת של כולם היא הפחתה ניכרת של כמות המזון הנכנסת לגוף. להלן ניתוחי הקיבה הקיימים:

שרוול קיבה: המנתחים יוצרים בתוך הקיבה "שרוול" בנפח 80 – 100 סמ"ק. כל האוכל הנכנס לגוף עובר למעשה דרך השרוול הזה. הנפח הקטן שלו מונע כניסת מזון בכמויות גדולות. מצד שני, המזון הנכנס לגוף עובר הליך רגיל, כיון שהחדרת שרוול קיבה איננה משנה את תפקוד הקיבה- תפקיד הקיבה כן משתנה אחרי ניתוח שרוול, גם לא מחדירים אותו – מבצעים אותו.

ניתוח מעקף קיבה: המנתחים יוצרים בקיבה כיס המחובר למעי. נפחו של הכיס – 15 – 20 סמ"ק, הרבה פחות מהנפח הרגיל של קיבה אנושית. המזון הנכנס לגוף מגיע רק לכיס הזה. משמעות העניין היא הרגשה כמעט מיידית של שובע. בקרב אנשים שעברו ניתוח מעקף קיבה יש ירידה של 80% ויותר במחלת הסוכרת ואיזון השונים בדך מוזר בדרך כלל לתקנו. גם לחץ הדם יורד פלאים, בעקבות ההצלחה של הניתוח.

ניתוח מעקף תריסריון: בניגוד לשני הניתוחים שנזכרו לעיל, ניתוח מעקף תריסריון משנה את המסלול הטבעי שאותו עובר המזון הנכנס לגוף- גם בניתוח מעקף קיבה משנה את המסלול של אוכל!. הניתוח כולל ביצוע שרוול קיבה, יחד עם מעקף שמתחיל בקיבה ועוקף את רובו המכריע של המעי הדק. כך מתבצעת פעולה משולבת של הורדת כמות המזון הנכנסת לגוף, ובמקביל הורדת כמות השומנים הנספגת בו.

אם מצאת לנכון להתחיל תהליך של הורדת משקל, הגעת למקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת והנציגים שלנו יסייעו לך לבחור את הטיפול המתאים לך להורדת המשקל – מה שישנה לך את החיים מהקצה אל הקצה.

 

לזימון תורים חייגו: 072-2160898 | לייעוץ חייגו: 052-9126906 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: